четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Вести

Властите наместо да се фатат за работа да ги чистат патиштата- пречекуваат вакцини во живо на Јутјуб со црвен килим (ВИДЕО)

Властите наместо да се фатат за работа да ги чистат патиштата- пречекуваат вакцини во живо на Јутјуб со црвен килим (ВИДЕО)

И додека граѓаните мака мачат со снегот, властите наместо да го исчистат одлучија да постават црвен килим за пречек на вакцините од Србија.

Денеска на Јутјуб каналот на Владата осамна видео во кое во живо се пренесува пречекот на вакцините од соседна Србија.

Примопредавањето на едвај 8 илјадите вакцини кои се донација го направи Александар Вучиќ во друштво на Зоран Заев.

Гневните граѓаните додека коментираат дека неспособната власт гази на црвени килими, обичните смртници се лизгаат по снегот.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија