петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 95
home Вести

Власта нервозна прави опструкции: Блокирани влезовите во Охрид пред митингот на ВМРО-ДПМНЕ, врие од полиција

Власта нервозна прави опструкции: Блокирани влезовите во Охрид пред митингот на ВМРО-ДПМНЕ, врие од полиција

Блокирани се влезовите  во Охрид пред вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ.

Нервозната власт превзема низа мерки да го спречи народот кој тргна во поддршка на кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.

На местото каде вечерва ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг, врие од полиција.

Автобусите кои тргнаа кон Охрид се запирани на вонредни технички прегледи.

 

Коронавирус