понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 53
home Вести

Власта го тепа својот народ- неколку лица повредени пред Собранието

Власта го тепа својот народ- неколку лица повредени пред Собранието

Неколку лица се повредени во демонстрациите вечерва пред Собранието на Македонија, јавуваат дел од медиумите.

По употребата на солзавец и шок бомби од полицијата, интервенираше и Брзата помош. Два кордона специјална полиција го чува Собранието.

Полицијата употреби десетина шок бомби и солзавец за растурање на демонстрантите.

Коронавирус