среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 1
home Вести

Владината пропаганда зариба: Лажна е информацијата дека се апсат соработници на Чулев

Владината пропаганда зариба: Лажна е информацијата дека се апсат соработници на Чулев

Дел од медиумите блиски до власта објавија дека во тек се апсења на високи полициски службеници во Министерството за внатрешни работи, од екипата на Наќе Чулев.

Како што дознава КУРИР, лицата кои се уапсени се вработени за кои се постапува по наредба на Јавно обвинителство, а не се блиски до министерот Чулев.

КУРИР дознава дека уапсените се лица вработени во секторот “прикриен криминал“, што е дел од БЈБ кој е под контрола на дополнителната заменичка Славјанка Петровска.

 

Коронавирус