вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 2
home Вести

Владата заседава од 21 часот, нема информации за што е свикана седницата

Владата заседава од 21 часот, нема информации за што е свикана седницата

Засега нема информации за што е свикана седницата и какви одлуки ќе се носат.

Владината седница доаѓа на еден ден пред распуштање на Собранието, кое утре, откако ќе бидат изгласани Законот за Јавно обвинителство, Законот за Совет на јавни обвинители и Законот за одбрана, треба да се распушти поради закажаните избори кои треба да се одржат на 12 април.

Коронавирус