понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 127
home Вести

Владата закажа седница во 13:30 часот: Ќе се одлучи ли за првомајскиот полициски час?

Владата закажа седница во 13:30 часот: Ќе се одлучи ли за првомајскиот полициски час?

Владата ќе одржи седница во 13:30 која ќе се одвива преку видео-интернет комуникација.

Оттаму информираат дека за заклучоците од истата ќе информираат по нејзиното завршување.

Се очекува на седницата да се одлучи и за времетраењето на полицискиот час за време на првомајскиот празник.

Коронавирус