недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 51
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на Свети Николе

home Вести

Владата закажа седница, ќе се одлучува за нови мерки

Владата закажа седница, ќе се одлучува за нови мерки

Во 19 часот денеска Владата ќе одржи нова седница, истакна на денешната прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче.

-Ќе се дискутира за повеќе мерки евентуално, и врз основа на одлуките ќе информирам непосредно по завршување на седницата нагласи Филипче.

Одговарајќи на новинарски прашања министерот истакна дека работата на судовите и извозот на храна најверојатно ќе бидат дел од темите на кои ќе се одлучува на денешната владина седница.

Коронавирус