сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 129
home Вести

Владата закажа седница

Владата закажа седница

Владата на Република Македонија, денеска, со почеток во 12:00 часот, ќе ја одржи редовната 27-ма седница преку видео-конференциска интернет врска со повеќе точки на дневен ред.

За заклучоците и одлуките од седницата, велат од Владата, јавноста ќе биде информирана преку соопштение.

Најнови вести

Локални избори 2021