петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 81
home Вести

Владата вечерва ќе ја одржи 32-рата седница

Владата вечерва ќе ја одржи 32-рата седница

Владата на Република Македонија, вечерва со почеток во 21:00 часот, ќе ја одржи редовната 32-ра седница.

Од таму велат дека за заклучоците и одлуките од седницата, која ќе се одржи преку видео-конференциска интернет врска, јавноста ќе биде информирана со соопштение.

Коронавирус