петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 57
home Вести

Владата со реакција по изјавата на Таравари за купување пратеници

Владата со реакција по изјавата на Таравари за купување пратеници

Портпарол на Владата на Република Македонијa испрати демант по повод веста објавена на нашиот портал. Демантот ви го пренесуваме во продолжение интегрално:

Премиерот Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници. За оваа груба манипулација, лага и клевета ќе бидат преземени сите правни дејствија низ правосудните институции доколку господинот Таравари веднаш јавно не ја повлече изнесената клевета и доколку јавно не се извини. Очекуваме овој демант да го објават сите медиуми кои ги објавија лажните вести изнесени од страна на Таравари на телевизија „Сител“.

Коронавирус