четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

ВЛАДАТА ПРЕСЕЧЕ – од полноќ нема полициски час, укината забраната за 100 гости на свадба

ВЛАДАТА ПРЕСЕЧЕ – од полноќ нема полициски час, укината забраната за 100 гости на свадба

Владата одлучи да го укине ограничувањето за движење на граѓаните. Почнувајќи од полноќ повеќе нема да има полициски час. Забраната за 100 гости на свадби исто така е укината и дозволени се концерти и забави.

Одлуката следи по препораката на Комисијата за инфективни болести, која оцени дека епидемиолошката состојба во земјата се стабилизира со намалување на бројот на позитивни случаи на Covid19 и зголемување на бројот на вакцинирани.

Најнови вести

Коронавирус