сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Владата потврди: Заев и Анѓушев викендот го поминаа во Грција

Владата потврди: Заев и Анѓушев викендот го поминаа во Грција

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот Кочо Анѓушев викендот со своите семејства го поминаа во Грција, од каде ќе се вратат денеска, потврдуваат од Владата.

Грчкото радио „Тесалоники“ вчера објави дека Заев на викенд одмор таму е отиден со сопругата, во придружба на еден од вицепремиерите кој исто така е со сопругата.

Според грчкото радио, Заев ќе преноќи во еден од камповите на првиот крак на полуостровот.

Најнови вести

Qatar 2022