понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Владата ќе одржи седница, се очекуват нови одлуки за состојбата со Ковид-19

Владата ќе одржи седница, се очекуват нови одлуки за состојбата со Ковид-19

Владата соопшти дека денеска од 12 часот ќе одржи седница која ќе се одвива преку интернет-видеокомуникација.

На седницата се очекува да бидат донесени нови одлуки во однос на состојбата со пандемијата со Ковид -19.

За заклучоците кои ќе бидат донесени, Владата ќе информира со соопштение по завршување на седницата.

ЕУРО 2020

Македонија