четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 162
home Вести

Владата именуваше нови директори: Ајдини на комунален инспекторат, Иљази на Дирекцијата за радијациона безбедност

Владата именуваше нови директори: Ајдини на комунален инспекторат, Иљази на Дирекцијата за радијациона безбедност

Владата на денешната седница ги именуваше Сали Ајдини за директор на Државниот комунален инспекторат, соопшти владината прес-служба.

Рухан Иљази е именуван за директор на Дирекцијата за радијациона безбедност, а Сами Рушиди за заменик – директор на Дирекцијата за странски инвестиции.

Коронавирус