среда, 18. мај 2022. Вести денес: 35
home Вести

Владата досега грешеше знамиња, сега Брнабиќ пречекана без знаме (ФОТО)

Владата досега грешеше знамиња, сега Брнабиќ пречекана без знаме (ФОТО)

Протоколот на Владата си ја научи лекцијата, но не да го поставува вистинското знаме пред делегацијата која доаѓа, зашто другото е дипломатски скандал и навреда, ами да се спаси од резил, анализира „Република“.

-За секој случај и против сите резилили српската премиерка Ана Брнабиќ денеска беше пречекана на платото пред Владата без знаме. Што е сигурно, сигурно е, зашто српската пробојка е незгодна – можеше да биде француското, холандското или не дај боже руското. А сигурно некаде во депоата се наоѓа и некоја тробојка со петокрака, пишува порталот.

Коронавирус