недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Владата денеска ќе одржи седница, ќе биде донесена кризната состојба

Владата денеска ќе одржи седница, ќе биде донесена кризната состојба

Владата вчерва со почеток во 18 часот ќе одржи седница. На неа ќе треба да биде потврдена кризната состојба на територијата на целата земја, која вчера беше најавена на седницата на Советот за безбедност.

„Ве известуваме дека денеска, (20.11.2020 година), со почеток во 18:00 часот, Владата на Република Северна Македонија ќе одржи седница.

За заклучоците од седницата ќе информираме со соопштение штом ќе биде завршена.“, соопштија од Владата.

Коронавирус