петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Влада: Заев ќе користи неколку слободни денови, ќе биде на приватно отсуство

Влада: Заев ќе користи неколку слободни денови, ќе биде на приватно отсуство

Канцеларијата на претседателот на Владата, информира дека премиерот Зоран Заев во периодот од 10-ти до 14-ти мај ќе користи дел од своите слободни денови.

Деновите, како што информираат, ќе ги земе заради приватни причини.

-Канцеларијата на претседателот на Владата ќе функционира непречено во периодот на приватното отсуство на премиерот, велат од владината прес-служба.

Коронавирус