понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 281
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Вкупно 2039 заразени и 119 починати: Како коронавирусот е раширен низ македонските градови?

Вкупно 2039 заразени и 119 починати: Како коронавирусот е раширен низ македонските градови?

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 2039, бројката на оздравени пациенти е 1470, на починати е 119, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 450.

Последната дистрибуција по градови е:

Скопје – 747, активни 210, Куманово – 438, активни 33, Дебар – 51, активни 0, Штип – 50, активни 15, Прилеп –211, активни 47, Тетово – 179, активни 70, Струга – 77, активни 9, Велес – 128, активни 40, Битола –28, активни 7, Охрид –23, активни 8.

Кавадарци – 5, активни 0, Гостивар –22, активни 4, Гевгелија – 4, активни 0, Струмица – 3, активни 1, Крива Паланка- 6, активни 0, Радовиш – 4, активни 0, Крушево – 3, активни 0, Кочани – 31, активни 0, Пробиштип – 2, активни 0, Кичево – 2, активни 0.

Неготино -10, активни 3 (7 заболени лица од ПЕ Неготино се жители на Демир Капија), Демир Хисар – 1, активни 0, Македонски Брод – 2, активни 0, Пехчево- 3, активни 0, Делчево-1, активни 0, Валандово -1, активни 0, Виница – 3, активни 1, Кратово-2, активни 1, Берово-1, активни 0, Свети Николе-1, активни 1.

Парламентарни избори 2020