вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 6
home Вести

Вистинските спотери на Заев во политиката го покажуваат вистинското лице

Вистинските спотери на Заев во политиката го покажуваат вистинското лице

Актуелната претседателка на политичката партија Глас за Македонија, Солза Грчева изгледа заборавила за што се залагала и како дејствувала изминатиов период, па се одлучи да “ја смени плочата“.

Имено, политичарката која беше меѓу најгласните бојкотирачи на референдумот, сега замина во посета на претседателот на истата таа Северна Македонија, за која таа толку зборуваше.

Вистинските спотери на Зоран Заев во политиката го покажаа вистинското лице.

Грчева се прикажуваше себеси како браник во бојкотот на референдумот, а сега прва отиде на средба со Стево Пендаровски.

Едно е јасно, ликовите како Солза Грчева, кои не знаат каде си го наоѓаат своето место, служат како алатка на СДСМ да се раситни силната опозиција во земјава.

 

Коронавирус