среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 113
home Вести

Вистински масакар: Се сече масивот на Шар Планина (ВИДЕО)

Вистински масакар: Се сече масивот на Шар Планина (ВИДЕО)

На Фејсбук страницата „Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit“ објавено е видео од масакрот кој што се спроведува на Шар Планина од страна на дивите сечачи на сечачи. Како што може да се забележи и од самото видео, станува збор сеча на голема површина шума.

Од страна на надлежите нема никаква реакција, па дрвокрадците можат мирно да ја пустошат Шар Планина.

Администраторите на Фејсбук групата повикуваат на освестување и да се спречат криминалците.

Коронавирус