вторник, 28. март 2023. Вести денес: 44
home Вести

ВИСТИНСКА ИДИЛА: Битола под снежна прекривка (ВИДЕО)

ВИСТИНСКА ИДИЛА: Битола под снежна прекривка (ВИДЕО)

Битола денеска е под снежна покривка.

Сообраќајот на патиштата се одвива во зимски услови, а се препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата.

А од 09:40 часот утрово е воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот премин Ѓавато, информираа надлежните од АМСМ.

loading...