понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 120
home Вести

Вистината во 20 секунди: Зошто Заев е опседнат со Мицкоски? (ВИДЕО)

Вистината во 20 секунди: Зошто Заев е опседнат со Мицкоски? (ВИДЕО)

„Вистината во 20 секунди зошто Заев е опседнат со Мицкоски и зошто наместо со економија се занимава со хотелски коалиции за рушење на Мицкоски“.

Со ваков коментар се споделува дел од гостувањето на Канал 5 телевизија на премиерот Зоран Заев.

Тој говори дека со екс-лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, можел да разговара и преговара, но со Мицкоски не успеал ништо да се договори.

Вистината во 20 секунди зошто Заев е опседнат со Мицкоски и зошто наместо со економија се занимава со хотелски коалиции за рушење на Мицкоски.

Gepostet von Скандал am Montag, 28. September 2020

 

Коронавирус