среда, 8. јули 2020. Вести денес: 78
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Високите температури ги разбудија инсектите: Граѓани се жалат на убоди од оси, пчели и крлежи-совет за алергичните

Високите температури ги разбудија инсектите: Граѓани се жалат на убоди од оси, пчели и крлежи-совет за алергичните

Високите температури за овој период од годината ги разбудија и инсектите.

На клиниката за кожни болести се почесто доаѓаат граѓани кои се со убоди од оси, пчели и крлежи.

Докторите апелираат алергичните граѓани на инсекти секогаш со себе да ја носат потребната терапија.

На оваа тема во вестите на Канал 5 Мирјана Мирчевска Јовановиќ разговараше со др. Дејан Филиповиќ од клиниката за кожни болести.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

Парламентарни избори 2020