четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 190
home Вести

Високи температури цела недела, најтопло ќе биде во среда

Високи температури цела недела, најтопло ќе биде во среда

Времето  ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Во крајните јужни планински делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Температурата ќе се движи од 21 до 34 степени, а УВ индексот ќе изнесува осум.

Во Скопје слично време со температура од 19 до 33 степени.

УХМР  најавува период на стабилно време со постепен пораст на дневната температура.

Најтопло се очекува да биде во средината на следната работна недела.

Најнови вести

Коронавирус