среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 70
home Вести

Виолета Дума станала советничка на Заев за 40.000 денари месечно

Виолета Дума станала советничка на Заев за 40.000 денари месечно

Поранешната судијка Виолета Дума, која поднесе оставка, па беше разрешена како член на Државната изборна комисија поради бонусите, го советува премиерот Зоран Заев за правосудството за месечен надомест од 40 илјади денари, потврдиле од Владата за „Макфакс“.

Дума беше дел од претходниот состав на ДИК кој си поднесе оставка откако американскиот претседател Џес Бејли пред повеќе од една година обелодени дека си поделиле бонуси во висина од девет плати.

Коронавирус