среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 156
home Вести

Вимателно возете: Свлечиште на патот Гостивар-Кичево кај Тајмиште

Вимателно возете: Свлечиште на патот Гостивар-Кичево кај Тајмиште

На магистралниот пат Гостивар-Кичево по планинскиот премин Стража кај селото Тајмиште има свлечиште поради што сообраќајот се одвива наизменично по една сообраќајна лента само за лесни возила.

Екипи на Македонија пат работат на побрзо отстранување на слвечиштето и нормализирање на сообраќајот.

На останатите патишта низ државата утринава сообраќајот се одвива непречено по претежно суви коловози.