недела, 19. септември 2021. Вести денес: 59
home Вести

Вилма на вечера, криминалот стоо: Што разговараше Русковска на вечера со Кире Наумов од СДСМ? (ФОТО)

Вилма на вечера, криминалот стоо: Што разговараше Русковска на вечера со Кире Наумов од СДСМ? (ФОТО)

Откако по кој знае кој пат македонската јавност денес повторно се увери дека живееме во хибриден режим, во кој правото е сведено на инквизиција, а според пресудите се знае кој е „човек на Заев“, а кој е критичар, еве се уште сум во редакција и подготвувам стратегија за начинот на кој меѓунардоните партнери на Македонија најдобро ќе бидат запознаени со режимот во земјава, и уште еднаш ќе размислат дали заслужуваме датум за ЕУ – цврсто сум уверен дека не заслужуваме.

И додека ја подготвував стратегијата за реакција по денешната пресуда, еден мој добар пријател ми испрати фотографии кои дополнително ми ја потврдуваат намерата. Македонија не заслужува датум за преговори, дефинитивно. Барем не додека во земјава шефови на обвинителства се луѓе како Вилма Русковска, пренесува Инфомакс.

Еве на пример вечерва, Русковска наместо да се сокрие некаде во некоја пештера, засрамена што е икона на инквизицијата во земјава, таа заедно со директорот на Македонската банка за обнова и развој Кире Наумов, и уште двајца бизнисмени вечераше во еден познат ресторан во Градскиот парк во Скопје.

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Коронавирус