петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 193
home Вести

Викендов сончево, од следната недела нов пресврт

Викендов сончево, од следната недела нов пресврт

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 10 до 22 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и температура до 19 степени.

Во следните два дена ќе преовладува сончево време со мала облачност. Утринските температури на места ќе се спуштаат под нулата, а дневните ќе бидат во пораст. Зголемување на облачноста со локален дожд и опаѓање на дневната температура се очекува од вторник попладне.

Коронавирус