четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 185
home Вести

Викендов сонце, од вторник повторно промена на времето

Викендов сонце, од вторник повторно промена на времето

За време на викендот времето ќе биде сончево, но со ниски утрински температури. Од понеделник повторно се очекува зголемување на облачноста, а веќе во вторник и повремени локални врнежи од дожд. Дневните температури до среда ќе бидат во пораст.

Утре минималните температури ќе се симнат до -10 степени, а во текот на денот температурата ќе достигне до максимум девет степени. Студено утро ќе има и во недела кога се очекува температурата да падне до -12 степени, а максималната ќе се искачи до 12 степени. Веќе од понеделник и утринските и дневните температури ќе бидат во благ пораст.

Коронавирус