четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 209
home Вести

Викендов со дожд, од понеделник стабилизирање на времето

Викендов со дожд, од понеделник стабилизирање на времето

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, врнежите ќе се задржат до недела, а од понеделник ќе настапи постепено стабилизирање на времето.

Во Скопје утре минималната температура ќе биде 8, а максималната 22 степени.

Најнови вести

Коронавирус