петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Викендов пролет, но нема долго да потрае- не` чека голем пресврт

Викендов пролет, но нема долго да потрае- не` чека голем пресврт

Од утре до недела времето ќе биде стабилно и суво со температури над просекот.

За време на викендот времето ќе биде претежно сончево и значително потопло.

Од понеделник ќе преовладува променливо облачно време со локален дожд и појава на грмежи.

Коронавирус