понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 164
home Вести

Викендов понесете си чадор- еве какво време не очекува следната недела

Викендов понесете си чадор- еве какво време не очекува следната недела

За време на викендот продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време.

Во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови. По изразена нестабилност ќе има за време на деновите од викендот.

Во понеделник и вторник времето ќе биде облачно и со врнежи од дожд, додека во среда и четврток се очекува сонце, па повторно дожд во петок.

Локални избори 2021