сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Вести

ВИКЕНДОВ ДОЖД: Ова е најновата временска од УХМР

ВИКЕНДОВ ДОЖД: Ова е најновата временска од УХМР

До петок ќе се задржи стабилно и потопло време. По одделни котлини и речни долини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност, особено во четврток. За време на викендот се очекуваат повремени врнежи од дожд. Дневната температура ќе биде во опаѓање, особено од недела.

Утре ќе биде претежно сончево, претпладне во јужните делови со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.