недела, 16. мај 2021. Вести денес: 0
home Вести

Викендов дожд, на југот поројни врнежи со грмежи и силен ветер

Викендов дожд, на југот поројни врнежи со грмежи и силен ветер

За време на викендот во земјава ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни утре попладне и во текот на ноќта над 25 литри на метар квадратен.

Од УХМР наведуваат дека локално, особено во јужните делови ќе има појава на нестабилност во форма на невреме со пороен дожд, грмежи и повремено силен ветер над 80 километри на час.

Коронавирус