четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

ВИКЕНДОВ ДОЖД: Еве какво ќе биде времето до вторник

ВИКЕНДОВ ДОЖД: Еве какво ќе биде времето до вторник

Во петок попладне и за време на викендот времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, на места и во форма на невреме со појава на град.

Во недела дневната температура ќе се намали за неколку степени.

Коронавирус