четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 47
home Вести

ВИКЕНДОВ ЦЕЛОСЕН ПРЕСВРТ – ни доаѓа дожд, грмежи и засилен ветер

ВИКЕНДОВ ЦЕЛОСЕН ПРЕСВРТ – ни доаѓа дожд, грмежи и засилен ветер

Времето за викендот ќе биде нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и ветер.

Утре ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а температурата особено во северните делови ќе се намали за неколку степени.

Услови за краткотраен пороен дожд ќе има во недела и понеделник.

Потоа во следните денови ќе преовладува стабилно време со нешто пониски дневни температури.

Локални избори 2021