среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 34
home Вести

Викендот сончево, на планините пороен дожд и грмежи

Викендот сончево, на планините пороен дожд и грмежи

Сончево време ќе преовладува за време на викендот, со услови за појава на краткотраен пороенд дожд и ретки грмежи на планинските региони во попладневните часови.

Од недела претпладне и во понеделник ќе дува засилен северен ветер со што температурите повторно ќе бидат пониски за два до пет степени.

Од понеделник следува период на постабилно веме со постепен пораст на температурата.

Коронавирус