вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 104
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Викенд временска прогноза- УХМР со најава кога ќе се расипе времето

Викенд временска прогноза- УХМР со најава кога ќе се расипе времето

Времето утре ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу -1 и 6, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Во Скопје сончево и релативно топло со температури од 4 до 26 степени.

До вторник ќе се задржи сончево време.

Промена на временската состојба ќе има од среда кога дневната температура позначително ќе опадне, а облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од дожд.

Најнови вести

Коронавирус