понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 163
home Вести

Викенд временска прогноза- тоа што следува во недела никого нема да остави рамнодушен

Викенд временска прогноза- тоа што следува во недела никого нема да остави рамнодушен

Времето во Македонија во петок ќе биде умерено облачно со слаб до умерен југоисточен ветер.

Температурата ќе се движи од 19 до 25 степени.

Во сабота времето ќе биде умерено облачно со слаб до умерен југоисточен ветер.

Температурата ќе се движи од 19 до 26 степени.

Во недела времето ќе биде умерено облачно, попладне во западните делови со услови за краткотраен дожд.

Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени, а со ова значи дека во недела температурата ќе биде на максимално ниво за овој месец.

Коронавирус