понеделник, 19. август 2019. Вести денес: 8
home Вести

Викенд временска прогноза- особено подгответе за температурната разлика во сабота

Викенд временска прогноза- особено подгответе за температурната разлика во сабота

Времето во сабота ќе биде умерено до значително облачно со појава на магла по котлините и по речните долини. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од -3 до 14 степени, ова значи дека во сабота за разлика од овие денови утрото ќе биде особено студено.

Во недела времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови. Температурата ќе се движи од 1 степен, па се до 14 степени.

Во понеделник времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Температурата ќе биде во интервал од 3 до 10 степени.