вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Викенд идеален за прошетка, температури до 31 степен

Викенд идеален за прошетка, температури до 31 степен

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Утрото ќе биде свежо, минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 17, а максималната ќе достигне до 31 степен.

Во Скопје сончево со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне 29 степени.

Во следните денови ќе се задржи претежно сончево време со посвежи утра, а дневната температура ќе биде во пораст.

Најнови вести

Локални избори 2021