сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 33
home Вести

Вие ни се смеете во фаца, ни ја трљате мизеријава од глава и ни се церекате- Социјалните мрежи вријат со критики за власта

Вие ни се смеете во фаца, ни ја трљате мизеријава од глава и ни се церекате- Социјалните мрежи вријат со критики за власта

Додека државата бyквaлнo гopи, а според официјалните податоци активни се десетина пoжари на територија на целата држава, а според неофицијални бројот е десеткратно пoгoлeм, директорот на Дирекцијата за зaштитa и спасување „кулира“ на кафе со неговите партиски другари во кафулињата низ Скопје.

Истовремено градоначалникот на Општина Струга Рамиз Мерко во интервју за 24 Вести изјави дека е пишман што не купил подобар автомобил од луксузното „Ауди“ од 67.000 евра, и покрај тоа што беснеат пожари во Општина Струга, а градоначалникот не е ни излезен на терен.

Овие скандали предизвикаа бура од реакции на социјалните мрежи. Во продолжение Ви пренесуваме дел од нив:

Најнови вести

Коронавирус