четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 66
home Вести

ВИДЕО: Жестока пресметка меѓу портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Стоилковски и Костадинов од СДСМ

ВИДЕО: Жестока пресметка меѓу портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Стоилковски и Костадинов од СДСМ

Жестока вербална пресметка се случи денеска меѓу двајца претставници на најголемите македонски политички партии пред седиштето на опозициската партија.

Пред камерите и новинарите своите аргументи за референдумот и дговорот со Грција ги спротивставија Наум Стоилковски портпарол на ВМРО – ДПМНЕ и пратеникот Костадин Костадинов од СДСМ.

Пресметката започнала откако Костадинов организирал прес конференција пред седиштето на ВМРО – ДПМНЕ а Стоилковски кој се враќал со велосипед од друга прес конференција му спротивставил контрааргументи пред новинарите.

По размената на ставови Костадинов ја напушта вербална битка додека новинарите немо го набљудување судирот меѓу Стоилковски и Костадинов.