четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 78
home Вести

ВИДЕО: Земјотресот во Скопје забележан во преносот на мечот Работнички-Пелистер

ВИДЕО: Земјотресот во Скопје забележан во преносот на мечот Работнички-Пелистер

Вчера попладне во Скопје се почувствува земјотрес и тоа во моментите кога на стадионот на Работнички домаќинот играше со Пелистер.

Во моментите кога земјотресот се случи можеше да се забележи на ТВ преносот кога камерата се затресе. Видео од тој момент објави „ТВ 21“.

Коронавирус