сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 112
home Вести

ВИДЕО: Заменик-министерката за финансии се избламира – ги помеша законите

ВИДЕО: Заменик-министерката за финансии се избламира – ги помеша законите

Заменик-министерката за финансии Ширете Елези, на седницата во Собранието, наместо да зборува за Законот за персонален данок на доход, како што беше предвидено со дневниот ред во Собранието, почна да зборува за Законот за јавни набавки.

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, ја потсети Елези дека прочитала погрешен закон.

Елези се извини и се повлече од говорницата:

Коронавирус