сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 36
home Вести

(ВИДЕО) Заев веќе не оди по земја, лета во облаци

(ВИДЕО) Заев веќе не оди по земја, лета во облаци

Македонскиот премиер, како што се чини од неговите изјави го има загубено контактот со реалноста, но изгледа и обичните смртници не ги гледа од доволна височина, па мора да се искачи на повисоко во облаци, пишува Нетпрес.

Новите откритија од археолошкиот локалитет Стоби, денеска ги разгледа и премиерот Зоран Заев кој пристигна со автомобил, а локалитетот го напушти со хеликоптер на Министерството за внатрешни работи.

Коронавирус