петок, 14. август 2020. Вести денес: 5
home Вести

ВИДЕО: Заев проговори Албански

ВИДЕО: Заев проговори Албански

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната централна трибина на коалицијата „Можеме“ во Скопје упати порака на албански јазик „Pse jo BDI në opozitë“, односно „Зошто не, ДУИ во опозиција“.

Коронавирус