петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 114
home Вести

(ВИДЕО) Заев не го интересира цензусот: Преспанскиот договор ќе влезе во реализација без разлика дали референдумот ќе успее или не

(ВИДЕО) Заев не го интересира цензусот: Преспанскиот договор ќе влезе во реализација без разлика дали референдумот ќе успее или не

Премиерот Зоран Заев денеска излезе со нов коментар за цензусот.

-Во предвид се земаат односно се бројат гласовите на граѓаните што гласаат а тие што не гласаат не се ни бројат, изјави денеска премиерот Зоран Заев.

Коронавирус