вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 58
home Вести

(ВИДЕО) Заев и Пендаровски заедно напред на албански: Башка пер пара!

(ВИДЕО) Заев и Пендаровски заедно напред на албански: Башка пер пара!

Премиерот Зоран Заев и кандидатот за претседател од СДСМ, Стево Пендаровски почнаа да го учат албанскиот јазик.

Тие солидно научиле да кажат на албански „башка пер пара“ (bashka per para), односно на македонски „заедно напред“. Нивниот изговор го тестираат на митинзите.

Не им е совршен албанскиот изговор, но за нивна среќа, укинато е екстерното тестирање. Слушнете ги и оценете кој повеќе го совладал албанскиот акцент.

 

Албански есперанто ?

Gepostet von Shilo Magazine Шило Магазин am Donnerstag, 11. April 2019

Коронавирус