сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Заев го прекрсти Велес во Велис, а се друго што збори е во сферата на метафизиката

ВИДЕО: Заев го прекрсти Велес во Велис, а се друго што збори е во сферата на метафизиката

На вчерашниот митинг во Велес, премиерот на Македонија ја продолжи кампањата за референдумот, повикувајќи ги граѓаните да гласаат „ЗА“ договорот со Грција, со кој се предвидува менување на уставното име и Уставот на Република Македонија.

Тој имаше низа лапсуси, па градот Велес го прекрсти во Велис, на граѓаните им порача дека им треба камшикар од ЕУ, кој ќе ги среди сите на чело со него и сите надоле…

Видеото може да го погледнете ТУКА